Коментарі

Реєстрація на заходи

Скандали довкола Трампа – початок нової передвиборчої кампанії, - Ігор Харченко на ИНФОРМАТ-Украина

23 січня, Информат

Нові звинувачення на адресу Дональда Трампа – початок передвиборчої кампанії наступних президентських виборів у США. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання «Информат» розповів директор Центру розвитку суспільства Ігор Харченко.

Експерт позитивно оцінив інаугураційну промову Дональда Трампа, оскільки будь-яка така подія чітко задає систему координат та демонструє напрямок, в якому далі буде рухатися країна, особливо така велика і важлива у світі країна, як США. Водночас спеціаліст не переоцінює значення промови щодо конкретних дій президента, які ще мають відбутися в майбутньому.

 

«Основні помітні акценти промови – це оздоровлення економіки, зміцнення національного виробника, створення робочих місць у т.зв. «реальному секторі». Це і є виправленням «перекосів» політики попередніх адміністрацій, коли більшість виробництв були перенесені в Китай та інші азіатські країни, а в західних країнах лишилися виключно бренди, маркетингові структури, лабораторії, дизайнерські та конструкторські бюро. Тобто, у своїй промові Дональд Трамп продемонстрував усвідомлення важливості реального виробничого сектору в системі національної безпеки. Республіканці завжди робили акцент на таких питаннях і для них такий момент завжди є дуже важливим», — вважає експерт.

На його думку, якщо новий президент зробить кроки в цьому напрямку, це відіб’ється і на українській та світовій економіці, оскільки в першу чергу йтиметься про галузі, які гарантують безпеку в країні.

Водночас Ігор Харченко сумнівається, що Дональду Трампу вдасться скасувати санкції США проти Росії в обмін на відмову країн від ядерної зброї, оскільки, на думку експерта, ядерний арсенал сьогодні є ключовим фактором безпеки та механізмом геополітики на світовій арені.

«Дональд Трамп сьогодні і Дональд Трамп через рік – це будуть два абсолютно різних президенти. Відмовитися від ядерної зброї – це хороша декларація, але я думаю, що Україна була першою, єдиною і останньою країною у світі, яка сама добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на якісь там обіцянки. Чому? Ядерне роззброєння в обмін на скасування санкцій – це неспівмірна пропозиція, оскільки боєголовки – це останній козир, який сьогодні має Росія. Якщо в Кремлі колись і наважаться покінчити з ядерною зброєю, то запросять за це дуже високу ціну. Тож я не думаю, що в цій кампанії Трампа будуть якісь суттєві практичні результати», — вважає директор Центру розвитку суспільства.

Крім того, експерт нагадав, що в США президент наділений великими повноваженнями, але в більшості питань вони потребують затвердження й підтримки Сенату і Конгресу. І додав, що в законодавчих органах працюють досвідчені державні діячі, які не дозволять президенту діяти на шкоду національним інтересам США: «Америка сама не погодиться відмовитися від боєголовок. Ядерна зброя є й в інших країн світу і сьогодні вже не так складно її створити. Україна досі не відновила свій ядерний потенціал, бо просто не хоче цього робити».

Не прогнозує Ігор Харченко й оголошення імпічменту Дональду Трампу. Експерт нагадав, що імпічмент може оголошуватися лише після того, коли людина щось зробить, а не просто заявить. Рішення Конгресу та Сенату схвалити закон, який не дозволить новому президенту скасувати санкції проти Росії, спеціаліст вважає запобіжним заходом, адже сам Дональд Трамп може накласти на нього вето.

«В США є достатньо запобіжників, які можуть обмежити шкідливі дії президента. Я думаю, що Трамп не є дурною людиною інакше б він не став мільярдером та президентом. Ми ж чудово розуміємо, що коли нинішнє головокружіння від успіху мине, коли він зіткнеться з реальною політикою і почне розуміти усю складність процесів, він різко змінить і риторику, і конкретні практичні дії», — прогнозує спеціаліст.

Численні мітинги протестів проти Трампа, на думку експерта, є результатом політики республіканців, які, на відміну від демократів, завжди обмежували фінансування певних соціальних програм. Отже, протести – це превентивний засіб людей, які відчувають загрозу своєму добробуту. А судові позови за звинуваченнями у прихованій корупції, спеціаліст пов’язав з початком в країні нової передвиборчої президентської кампанії.

«По-перше, демократи будуть змагатися і їм важливо знайти будь-які можливості ослабити республіканців. Найслабшою ланкою в цьому є президент Трамп, оскільки він виходець з бізнесу, а в бізнесі завжди можна зайти якісь порушення. По-друге, Трамп недосвідчений політик в плані ведення державницької діяльності. І по-третє, він досить емоційний, його можна провокувати на якісь речі. Поки він не позбувся цих рис, політичні конкуренти будуть намагатися провокувати його на певні дії, реакції та помилки, які автоматично будуть ослаблювати позиції республіканців. Фактично, в США уже почалася передвиборча кампанія на наступних президентських виборах і демократи зроблять все, щоб наступним президентом був не Трамп і не представник республіканців. Про цей фактор також не слід забувати», — підсумував Ігор Харченко.

Нагадаємо, 20 січня у Вашингтоні Дональд Трамп прийняв присягу 45-го президента США.

Урочистості супроводжувалися численними акціями протесту громадян та прихильників Демократичної партії США.

Про новий світовий порядок

Про людину

Про суспільство

Про геополітику

Про геоекономіку

Про геокультуру

Про науку і освіту

Про нові технлогії

Про націоналізм

Про час

Про енергетику

 • Україна: від штучної та реальної конфронтації до консолідації
  10 серпня 2017
  Для того щоб бути суб'єктом історії і геополітики, Україна повинна втілювати власний цивілізаційний проект. © Василь Артюшенко, DT.UA Встановлення досконалого правосуддя, досконалої свободи і доск...
 • Россия будущего: мнения и прогнозы
  02 лютого 2015
  Украинские эксперты: российский «имперский проект» может привести к геополитической катастрофе Тарас Бурноc, Голос Америки КИЕВ – Будущее России – каким ему быть? Один из вопросов, который был под...
 • Миссия МВФ продлевает работу в Киеве
  02 лютого 2015
  США предоставили Украине «кредитные гарантии» на сумму в два миллиарда долларов Тарас Бурноc, Юлия Савченко, Голос Америки Миссия Международного валютного фонда (МВФ), возобновившая работу в Украине...
 • Новий світовий порядок — український вимір
  19 червня 2013
  У вівторок, 11 червня, відбулося сьоме засідання Українського республіканського клубу. З доповіддю на тему "Новий світовий порядок — український вимір" виступив Ігор Харченко — співзасновник...
 • Геоекономіка
  14 червня 2013
  Виступ Андрія Длігача, генерального директора Advanter Group на форумі "Світовий порядок денний: геополітика, геоекономіка, геокультура", організованому СЕО Клубом. Тема доповіді "Геоекономіка"...
 • Геокультура
  14 червня 2013
  Виступ експерта Центру розвитку суспільства Кирила Стеценка на форумі "Світовий порядок денний: геополітика, геоекономіка, геокультура", організованому СЕО Клубом. Тема доповіді "Геокультура"...